Už léta běží diskuze o Leta

19. února 2018 v 8:28 | Jamesmacík |  Bajaja07
OTEVŘENÝ DOPIS NĚJAKÉMU PANU HAUEROVI který dělá haura a snaží se ovlivnit zabarvenými "pravdami." . . . . . . . . . . . . . . . . 19/2/ 2018

Jan Hauer

Vážený pane Jane Hauere

. Viděl jsem vaše vitriolické svědectví o táboru v Letech. Mohu se vás jen zeptat, zdalipak jste tam také byl a pamatujete si ty pistole, pamatujete si ten pro vás obrovský plot. Zdalipak si pamatujete na ten kamenolom, kde cikáni museli tvrdě pracovat - obzvláště ženy. Nebyls jste snad na silnicích a lesích, kde soudruzi cikáni pracovali za žvanec na pozemcích pana soudruha Schwancerberga? Jak vy sám to všechno víte? Nebylo to tak, že vám tohle všechno napovídali z vaši z rodiny, příbuzní, a nakonec známí, či kamarádi kteří tam byli?

. Z pohledu nezávislého pozorovatele je vaše svědectví právě velice moc ovlivněné pohledy vašich příbuzných. Že právě ty jejich pohledy jsou zabarvené účastněnými, jsou pochopitelné, a jsou na bíle dni. Nechci zlehčovat utrpení cikánských příslušníků, ale je neoddiskutovatelné, že většina příslušníků národa posuzovala cikány jako parasitní bandy, které dělali všechno možné vyhnout se práci. To nevyvrací fakt, že mezi cikány byli i tvrdě pracující a slušní lidé.Ovšem z osočování pana Okamury a vašeho zaujatého šíření lží, usuzuji, že to není váš případ.

. Že nazýváte pana Okamaru jako člověka do Bohnic, je však nepřijatelné. Mohu vám říci proč. Pan Okamura si nedělá nároky na pravdu, jmenovitě o táboru v Letech, ale naopak říká, že čerpá informace o Letech z několika nezávislých zdrojů. Dokonce nabádá historiky, aby pořádně zhodnotili tuto dobu, aby se konečně nikdo neblamoval. Velice důrazně nabádá aby v tom historici udělali jasno a vaše nařčení je nepravdivé a křivé.

. Z dobových fotografii jasně vyplívá, že čeští policisté aspoň někdy nenosili pistole. Zrovna tak plot na dnešní maketě vypadá impozantně, ale fotografie tomu nenasvědčují. Maketa tábora také vypadá impozantně, ovšem vy přeci musíte vědět tábor nebyl německého vzoru, a mnohé nedostatky, v tom prostředí, včetně pořádku byli více než evidentní. Maketa je sice impozantní, ale neodpovídá pravdě. Je to evidentně paskvil skutečného tábora.
Zároveň, že příslušníci rodin vstoupili do tábora dobrovolně, je zdokumentované. Jestli mohli opustit kdykoliv tábor je pravděpodobné. Tato dobrovolnost ukazuje že v plotě střežení tábora byly určité trhliny. Dobrovolnost vstupu také ukazuje, že podmínky v táboře nebyly zase tak nepodobné podmínkám života mimo tábor této ehnické skupiny.

Kdyby pan Okamura neměl jiné starosti, jako vy nebo pan ministr spravedlnosti, musel bych panu Okamurovi doporučit, aby vás zažaloval na cti utrhání, protože to skutečně činíte a musíte i vědět z různých zdrojů, že situace tábora v Letech nebyla tak jednoznačná, jak se snažíte lživě presentovat. Protože pan Okamura ani nemůže a nestojí mu za to vás žalovat, udělám to já.

. Musím vám tedy objektivně a bez předsudků napsat, že maketu tábora, která je mis-representací, si laskavě strčte do prdele. Podrobně prostudujte dobové fotografie z tábora. Nesnažte se lživě přirovnávat utrpení cikánů, s utrpením židů ve vyhlazovacích táborech. Spojte se s historiky, kteří klasifikují tábor jinak, než je vám milé, a pravdivě i velice objektivně je opravte. Zde bych vyzdvihl snahu pana Okamury, aby historici to tak i presentovali.

. Nejen pan Okamura, ale i pan Macek si všímá, jak vyřešit problém s táborem v Letech. Pan Macek je naprosto racionální, a vedla by ke spokojenosti všech (V uvozovkách). To ukazuje, jak rozumně uvažuje oproti třeba mnoha jiným - ne zrovna racionálních lidí, jako je ne zcela kulturní ministr kultury, soudruh Herrman. Přečtěte si Mackův článek řešení problému památníku v Letech - a hlavně vy, pane ministře spravedlnosti, chytněte se za nos!!! To, že jste káral pana Okamuru, ale už ne Herrmana a třeba tady toho haura (i podobný) dokazuje, že jako ministr spravedlnosti jste aspoň někdy zcela nespravedlivý.

. Nechte se vy pane Hauere vyšetřit lékařským týmem z Bohnic a přestaňte obtěžovat národ vašimi lžemi. Naprosto musím souhlasit, že vy nejste idiot - blbec, ale jste chytroušek, fiškuntálek, který podvědomě ví, že by to opět mohla být "malá domů."
Jestli máte špetku charakteru, jako skupina vraťte ze svých nemalých zdrojů ty peníze za předražený vepřinec české vládě, aby je investovala do rozumnějších věcí celému národu, a nejenom jedné skupině. At se soudruh Herrman také chytne za nos.
. Také nebourejte ten vepřinec, ale právě vy začněte tam (hlavně pro svoje lidi) vyrábět, podle starých předpisů šunku, čabajku, a i tu dobrou cikánskou pečeni.

. Vážený pane Hauere, přestaňte dělat haura, a až bude hotový ten váš pomník, udělaný vašimi lidmi, podle vašich představ, za vaše peníze, tak vezměte lopatu a tam sázejte hezké kytičky na památku vašich předků, kteří tam ovšem nezemřeli. Jak sám píšete, rodina pro vás moc neznamenala. Je mi to líto. Zemřeli tam vaši soukmenovci, a také tři čeští policisté, protože smrt a tyfus si ani tenkrát nevybíral. I moje babička zemřela na tyfus. Je pravda, že za zcela jiných okolností.

Nakonec jednu malou radu: Co tak navštívit soudruha pana Schawncerberga, než ještě umře, a zeptat se jeho, jestli by on nepřidal na památku vašich soukmenovců, když tam právě na jeho pozemcích plahočili a otročili. Je s podivem, že jste nežádali malou náhradu na něm už před dvaceti lety. Je tedy pravda, že tenkrát se bohatě mohlo krást i z jiných zdrojů. Trošku pumpnout toho dědu by snad by byla nejadresnější památka na Lety. Bylo by to vhodnější než zase ždímat celý národ.

Se srdečným pozdravem, váš oddaný Jamesmacík
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama