MY VZDĚLANÍ, MÁME TĚCH BURANŮ DOST

10. února 2018 v 4:50 | J. V. MACÍK |  Bajaja07
Není nic příkladnějšího než niterné svědectví paní kavárenské novinářky Petry Procházkové, která toho má dost. ¨Musím ocitovat celý její článek, aby se v celé nahotě ukázal její nadutý velikášsko-kavárenský přístup. Od teď prý už odmítá přistupovat smířlivě k hlupákům, blbcům a debilům. Odmítá totiž přistupovat na to, aby o její budoucnosti rozhodovali nevzdělanci a tupci, ignoranti s fašistickými sklony a manipulovatelné mozkové trosky. "Takže, končím s korektní tolerancí hlupáků a blbců.
. Že se nesmí o lidech méně inteligentních až debilních říkat, že tací jsou? Tak to ne. Nechci, aby o mně rozhodovali nevzdělanci a tupci, ignoranti s fašistickými sklony a manipulovatelné mozkové trosky," napsala známá novinářka na sociální síti Facebook.

. Obratem dodala, že věnovala dost peněz i úsilí tomu, aby vzdělala sebe i své děti. Odmítá smířlivě přistupovat k lidem, kteří se nenamáhali s nějakým sebevzděláváním, vyhledáváním informací, ověřováním zpráv a tak podobně. Sama čte zprávy v angličtině, ruštině a poslouchá perskou televizi. I svým dětem neustále opakuje, aby si všechno, co čtou, ověřovali a aby nečetli pochybné zdroje. A proč tohle všechno Procházková zdůraznila? Kvůli debatě o referendu.

. A v referendu má mít můj hlas stejnou hodnotu jako někoho, kdo tráví veškerý svůj volný čas sledováním Barrandova, nebo u piva, učit se nechtěl nebo na to neměl a v anketách typu koho budete volit odpovídá: "Nó ... já vám nevím, já nikoho neznám... tak asi Zemana nó...." Klidně ať si takové bidlo rozhoduje v místním referendu o tom, zda chce raději cyklostezku nebo novou střechu na obecním úřadě. Ale o vystoupení z EU ne!" doplnila nekompromisně.

. Pokud má mít hlas hlupáků stejnou váhu jako hlas Procházkové, tak musí tito lidé o EU aspoň něco vědět - kdy vznikla, proč vznikla, jaké má orgány, jak tyto orgány fungují a tak podobně. Pokud se lidé nedovzdělají, neměli by rozhodovat o zásadních otázkách v referendech.

Procházková se ve svém provolání obrátila i na Piráty, aby si nehráli s ohněm referenda. "Piráti! Vzpamatujte se! Tohle není transparentní svoboda, co předvádíte, ale totální hazard a nezodpovědnost. Už už jsem vás chtěla příště volit... ? teď si tady klidně piště, jak jsem nafoukaná a nadřazená," uzavřela dáma.


ODPOVĚD OBČANA NA TENTO NAFOUKANÝ a NADŘAZENÝ PŘÍSTUP DÁMY

Vážená paní.

Naprosto s vámi souhlasím, že je nezřízené, aby kdejaký buran měl stejný hlas v referendu jako mi "zdělání" lidé. Mělo by se to odstupňovat, aby nějaký pasáček vepřů, zametač cest, či člen buranů měl pouze tak čtvrtinu hlasu než mi vysokoškolsky zdělaní. Už vůbec nemluvím o těch polo-alkoholicích, kteří vysedávají v hospodách a mají tím vypité, zakouřené mozky.

Naprosto souhlasím, že by se měli debilové, blbci, idioti nazývat pravými jmény, a ne je skovávat za kouřovou clonou. ...Jako třeba Romové. Milá paní souhlasím, že dost často mnoho idiotních občanů rozhoduje o naprosto důležitých věcech, které bezprostředně ovlivňuje nás.

. Vemte si takového Topolánka, Už když rozhodoval o RADAR základně v Brdských lesech, tak se podivoval, co lidé jančí, když takový radar může mít snad jen několik desítek obsluhy. Byl to také on, kdo si vypůjčil z důchodového fondu téměř vše, ale nějak mu uniklo to tam vrátit. Také on propagoval vehementně podepsat Lisabonskou smlouvu, aby za pár let pan president a národ zjistili, že to byla kapitální blbost. Solární baroni mu také na cti nepřidávají.

. Vemte si také toho nekulturního ministra kultury, soudruha pana "Herrmana." Mimo propagování strýčka, taky propaguje odkup vepřína v Letech za vícero násobek odhadní ceny. V tom nevidím žádnou moudrost, ba jeho uvažování se často projevuje demencí. Ani nemluvíc o nákladech zbourání vepřína a postavení mnohamilionového monumentu - ne zase tak opory národa. Podle mě všech padesát míst táborů by si zasloužilo stejný monument. Tak si spočítejte, kolik by to stálo peněz, a kde bychom potom ještě mohli pěstovat vepře a zemáky. Napadá mně, jestli pan Herrman chce stavět hlavně pomník sobě, a ne cikánům. Osobně si myslím, že už dnes má národní pomník nebývalých rozměrů. Čest jeho památce.

. Bývalá exministryně obrany, která byla vecpána do své funkce, a kterou si jinak vážím, taky prokázala, že zrovna nepatřila, aby ona rozhodovala o CASA letadlech anebo o jakýkoliv letadlech. Její protěžovatel není primitivní nevzdělaný pivař, i když holduje lepšímu šnapsu, ani není "bidlo," avšak zaručeně je "fiškuntálek," který proplul nejednou vládou a velmi ošemetnými případy.

. Pan Halík je vlastně balík s podivnými kurikulum vitae, a ještě podivnějšími nápady zaslouženého člena bohnického ůstavu.

. Pan "filosof" Kohout je taky-inteligent, který se podle přiznání ukájel do svěcené vody, aby ukázal, jaký jsou Křesťani primitivové. No nevím, kdo v tom případě je primitiv, ale mohu souhlasit s vámi, že to tedy je "výkvět národa." Nám inteligentům zůstává rozum stát, že se i jenom veřejně ucházel o post preidenta. Paní Procházková, už ta krásná představa, že by vám takový idiotský buran mohl být presidentem.

. Pan Klaus, jehož si dnes vážím za aktivitu napravit co ještě může, který však měl v pravdě zemědělskou školu v ekonomii, kyksnul semhle, a kyksnul támle. I jeho svérázná representace národa za světel kamer, odkloňováním i tužek mu nepřidá. Jeho novátorství v ekonomii se neosvědčilo, až bylo na pokraji bankruptcy. Takové výsledky jsou srovnatelné jedině s Generalissimem Stalinem. Jeho amnestie se prezentovala ukázkově buranská, snad jen aby zaměstnal více policejní aparát, o kterých si myslel, že si sedí na rukách. Zlé jazyky dodávají, že to udělal, protože i sám předpokládal, že nová vláda ho nechá zavřít, a on by nerad Na Borech stál ve frontě na sprchy.

. Nebo náš naprosto drahý pan Drahoš, který měl naslouchátko v brýlích, aby údajně se neukecnul, a mohla mu našeptávat a radit jeho velice drahá Drahošova paní. Z mnoha náznaků vyplívá, že tento pan Drahoš by stál národ hodně draho.

. Už vůbec není třeba mluvit o panu ministrovi spravedlnosti, který si dost často plete spravedlnost, s nespravedlností. Nezašel bych tak daleko, že má fašistické sklony, jako to nadhazuje paní Procházková. Ovšem za to, co napsal panu Okamurovi by snad měl být souzen (spravedlivým soudem) a "vyskočen" ze sedla. Protože to jednak smrdí tou nejhorší cenzurou a potom jaksi jednostranně zapomene něco podobného napsat soudruhům z Romey a panu Hermanovi, který zcela frivolně rozhazuje naše obrovské peníze (tax poplatníků), rozdmychává zášť proti pracujícím, kteří mají výhrady rozhazovat peníze jako baron Prášil, a chová se jako nadřazený nadutec všem poplatníkům. Snad se najde nějaký ten zdělaný právník, který panu ministrovi připomene zákoník a zákony této země. Je tedy pravda, že těžko, protože všichni ministři spravedlnosti se starají o právníky jako kvočna o kuřátka a nedají na ně dopustit i kdyby měl zmasakrovat celý národ.

. Potom máme bývalou plzeňskou průmyslovku, či dokonce fakultu, kde i primitiv a naprostý blbec, - jak říkáte, si může koupit doktorát.

. Ohledně Pirátů: Nemohu než souhlasit s paní Procházkovou, že by se měli vzpamatovat, dokud je čas. Jsou mezi nimi i vzdělaní, rozumní lidé. Není třeba být v opozici za každou cenu, a uznat co je dobré, je dobré. I jejich vedoucí mají kapacitu pochopit, že stejně jako pan Okamura musí být objektivní.

. Za nejvýše objektivní považuji zařadit se do šiku pana presidenta Zemana. Vy přeci vidíte, co dělá pro národ pan Zeman, který sjednocuje národ a pouze odděluje koukol od pšenice. To oproti nadutým kavárenským, kteří by si chtěli většinu národa podřídit jako povl, a hojit si na nich svoje naduté a pokřivené ego. Že ano paní Procházková.
. Rád bych vám připomněl, že jsou i tací lidé, jako třeba pan Anštajn, Havlíček,Tesla, Nobel, Bell, Dubček, Smrkovský, Macek a další, kteří by vás i při vašem vzdělání, považovali za naprostého nevzdělaného blba. Nebojte se, oni vám to nebudou mlátit přes hlavu.

Ono je těch buranů nekonečně víc, jako pan Gross, ministr Kocourek, doktor Rath, a štrůdl podobných individui co měli nenechavý ruce a mozeček tuneláře, ale obrovské ego soudruha Musoliniho.

. Tak stejně jako vy, takové ignoranty také nemusím. Ona ta vaše idea je dvojsečná zbraň. V každém případě si naši lidé zaslouží lepší, rozumnější vedení a máte naprostou pravdu v jakémkoliv referendu by vašnostové, - včetně vás, měli lidem, kteří vás defacto živí a jsou někdy primitivnější, antož museli pracovat na živobytí - a živobytí naší smetánky, a ano, někdy jsou i lenivý, tak by jim měli velice jasně vysvětlit o co se v každém referendu vlastně jedná. Holt budete muset do hospod a putyk to vše těm "primitivním blbcům" se zdravým selským rozumem, vysvětlit.
Ne oni, ale u vás jako "zdělané" ženy a naduté inteligence, je ta větší chyba.

Vážená paní, se soudružským pozdravem váš Vlasti Macík
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama