OTEVŘENÝ DOPIS PANU M. SLÁDKOVI

5. února 2017 v 10:02 | James Macik
Vážený pane Sládek

Čtu vaše nářky ohledně blogu na IDnes o jednání podezřívavého pinčlíka, který preventivně štěká a kouše. Bohužel musím s vámi souhlasit. Měl jsem podobnou zkušenost jako vy. Přičítal jsem to mé "znalosti" se zacházením jakéhokoliv blogu. Nelíbil jsem se jim ohledně ověření mé totožnosti a několikrát jsem to vzdal. Potom jsem se jim nelíbil, že používám pseudonymu, který přeci používá kdejaký lump. A tedy nevím, proč já ne. Tak se ptám, proč ne já? Třeba píše knihy jako Trocký, ačkoliv se narodil Bronštejn. Nebo ten Uljanov, který slyšel na přezdívku Lenin. U nás to bylo, a je známí normálně. Třeba Babiš se vlastně jmenuje Bureš a nikdo mu to taky nebere. Prostě myslím, že nejsem sám, ale je nás kupa. Jenže jak už víte, tak u nás je pořekadlo: Co je dovoleno pánovi, nemusí být povoleno kmánovi. Rovnoprávnost před zákonem je svatosvatá, deklarovaná i těmi skoro veliteli, ale nic naplat je to ošidná věc a sice jsme národ naprosto rovných lidí, ale holt mezi námi jsou i rovnější.


Už váš dobrý kamarád, pan Vandas, byl odsouzen za to, že řekl, že se žene velká vlna Tsunami. Dnes to může říkat kde kdo, a nic se mu nestane. Záleží však na tom kdo to řekl, a hlavně jak to řekl. On to řekl nenávistně a s nádechem poškodit stranu a vládu. To bylo a je ovšem přitěžující.

I vy nemůžete říct kde co, co mohou říci kdejaký blbec, nebo i já. U vás se jen čeká, až se ukecnete a hned vás za to popotahují. To je ovšem naprostá demokracie a svoboda projevu. Je ovšem trošku jednostranná, a tedy pokřivená. Nedivme se, že se takto i projevují. Oproti tomu pro spodinu jako jste vy, nebo já, jsou ovšem zákony. Ty vám srdečně radí, aby jste se svobodně projevil jak chcete, ale musí to být k jejich prospěchu. Jestliže se projevíte jinak, tak to teda prrrr. To by jste jim mohl šáhnout i na kůži a oni jsou lechtivý. Oni jsou přesvědčení, že jsou nejchytřejší, nejlepší, nejspravedlivější a vy jako podlid/vošoustek, jim to hatíte. Pochopitelně, že ne oni za to můžou, ale především vy jako posel této zajímavé zprávy si to odskáčete. Jako osel se jim při tom přímo díváte do očí. Takže vás za to odmění. Posla kopnou do prdele, osla pošlou do stáje na dva roky, a udělí sobě prémie za tu námahu - a jede se dál močálem černým kolem býlích skal, jak už pravil jeden chytrý pán.

Podle mne vy taky nejste zrovna blbej a navíc vás mám rád. Četl jsem několik vašich knih, a mám za to, že dnes jsou ještě živější, než když jste to psal. Bušil jste do nich po pravdě ještě v dobách, kdy byly zahalení jako ten soudruh císař do průsvitného hávu demokracie, rovnosti, svobody, lidskými právy, nezaslouženými tituly a podobnými překroucenými volovinkami. Lid jim skočil na med a souhlasně přikyvoval, zatímco je vladaři okrádali víc než karibští piráti.

Také vím, že jste zkoušel spojit se s některými opozičními skupinami. Je neštěstí, že se nemohou domluvit tak zásadně shodné strany, a společnými silami "vyskočit" ty peciválové z vlády. Rozumím, že i vy máte pivku na M. Macka, na Vandase, a mnohé další. Ti druzí zase mají pivku na vás a podezřívají vás z nekalých úmyslů. Jako se zazobat a tak. (Osobně si myslím, že i kdybyste si přivlastnil dvakrát tolik než třeba soudruh Rath, tak jsou to peníze našeho národa dobře investované, oproti těm mnoha "krysičkám", které se živí na těle národa. Vy jste už hodně dokázal a bylo by toho i více kdyby lidé chápali, jak by celkově ušetřili).

Každý si myslí, že je chytřejší než ten druhý a úplně jinak vzdělaní a selským rozumem obdaření lidé by se mezi sebou poprali jako koně, místo aby chápali, že v jednotě je síla, která smete blbečky, kteří se tou blbostí živí. Měl jsem cobi sjednotitele na mysli vás, protože vám to pálí, máte zkušenosti jako nikdo z nich, vaše ideje jsou blízké většiny lidu, ale jak sám vidíte, tak to nestačí. Snad kdybyste mohl rozdávat koblihy jako pan Babiš, tak by to mnohé přesvědčilo. Bohužel to nemůžete a nebylo by to ani originální. V podstatě pro mnohé ostatní jste rozporuplný a kdybyste to vzal jako vedoucí, nebo někdo z nich, tak by se mezi sebou poprali jako koně.

Měl jsem na mysli lidi jako pan Keller, Petr Hájek, Mach, Okamura, Šichtářová, Zeman, Ringo Čech, nebo i pan Veleba. Nemluvíc o těch dvou, co nemůžete - Vandase a Macka. Zemana asi také nemusíte, ale jak určitě víte, on má obrovskou autoritu u normálních lidí, je rebel a neškodilo by vám, kdyby jste našli k sobě cestu. Nejdůležitější by bylo, aby v nové vládě nebyl žádný dnešní vládní, nebo jejich syčáci. Oni jsou už přemoudřelí, přezrálí, přeplacení, vykutálení zlodějíčkové, a lidu nebezpeční. Taky by tam mělo být poskrovnu bankéřů a jejich lokajů - právníků. Ti většinou už mají i vzdělání, jak okrádat plebejce.
Bezva by ovšem bylo, abyste si zvolili za sjednotitele opozice někoho, který by byl v opozici přijatelný pro všechny. No jo, ale to by musel být asi sám pán Bůh. Je už na nebesích a tady by vám do toho moc nekecal, je stoprocentně prokádrovaný stovkami let, a dělal zázraky. Já bych ho dozajista doporučoval - už kvůli té muslimské tsunami vlně. Kdoví však, jestli by i on prošel.

Snad tedy nejlepší by bylo, kdybyste tam dosadili mně. Jsem takřka neznámý, správný český Honza - něco jako Bajaja. Jsem nepolepšitelný idealista, uši mám oslí, blbej skoro jako vladaři, takže by mně rozuměli, a tvářím se často jako Anštajn. K volům - i státním, mám blízko, a buchty si někdy peču i sám.
Dělal bych to za babku, nebo dvě a občas nějakou tu slečnu.

Chci tím vším říci abyste nějakou tu společnou koalici či sjednocování nevzdávali, snažili se domluvit aspoň na základních bodech a tím pádem už konečně jsme se mohli zbavit nezasloužených protilidových vladařů, zlodějů, hamižníků. Místo toho věčného a nekonečného dohadování přistoupili k činům.

Jsem rád, že jsme si takto od srdce popovídali, ale já vám opravdu přeji už jenom nic než ty úspěchy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama