OHLASY PROJEVU PRESIDENTA TRUMPA

1. února 2017 v 11:32 | JAMES MACIK

PROJEV NOVÉHO PRESIDENTA SPOJENÝCH STÁTŮ JE INSPIRUJÍCÍ.

Kritická slova velké části tisku ukazují, jak dekadentní establishment je. Stejně jako v mnoha jiných zemí nahnilého vedení - je tzv. "mimo mísu".

Švýcarský list Neue Zürcher Zeitung podotkl, že "ve stopách velikánů jako George Washington, Abraham Lincoln a Franklin Roosevelt se nově zvolený prezident jeví jako chuligán". Podle švýcarského deníku se Američané rozhodli pro "riskantní experiment, za jehož neúspěch draze zaplatí".

I to může být pravda. Na druhé straně, když dosáhne svého cíle, tak tento "riskantní experiment" za jeho úspěch dosáhnou USA nebývalého rozvoje, nebývalé prosperity a nebývalé demokracie uskutečněné v praxi, nejenom slovy tlučhubů. Tak jak je to dnes zvykem současného establishmentu. Lidé jsou všeobecně unavení snad všech vladařů kdy jejich krasomluva, dvojsmyslnost a naprostá lež je jejich průvodním zjevem.
Někomu se může Trump jevit i jako chuligán, ale ten člověk má ideu lepšího USA, nemusí také brát ohledy na nahnilý establishment a je ochotný za svou ideu jít i se svou kůží na trh. Takových lidí není na celém světě moc. Je to opravdový vůdce se vším všudy. A je pravda, že někdy je drzý, nabubřelý, velikášský. To jsou ovšem průvodní znaky skutečných vůdců. Bohužel I Lincoln měl otroky a otrokyně a většina těch dobrých velikánů měla také svoje chyby. Jen si vezmete pana Kennedyho, pana Reagana, etc. Rozhodující je však co udělali pro národ, a zvláště pro obyčejné lidi, na kterých všecky národy spočívají.

"Spojené státy utratily biliony dolarů v zahraničí, zatímco americká infrastruktura trpěla. Přispívali jsme k obohacování jiných zemí, zatímco bohatství, síla a důvěra v naši zemi mizela za obzorem," byl další z Trumpových výroků.
"Po mnoho desetiletí jsme obohacovali zahraniční průmysl na úkor amerického. Subvencovali jsme armády jiných zemí a dovolili vyčerpávání naší armády," řekl Trump.

Posměšné poznámky establishmentu, že se jednalo o malé procento může být i pravdivé. Ovšem právě to malé procento vložené do rukou chudšího lidu, může udělat právě ten rozhodující krok k lepší budoucnosti a větší spokojenosti obyvatel. Ovšemže nynější chytroušcí, kteří vidí všechno daleko lépe než nějaký pitomec z ulice, který to vidí jak to je.
"Již nikdy nebudete znovu ignorováni. Společně učiníme Ameriku opět silnou, bohatou, hrdou a bezpečnou. Společně vrátíme Americe její velikost," dodal Trump na závěr svého projevu.
Za tato slova je označován za populistického chuligána. No nevím. Spíš mi to připadá jako upřímné vyznání ve víru, že když všichni budou chtít,, že dokážeme i nemožné. Třeba překlenout rozdělení chudých i bohatých, překlenout v USA rasistická dělení a národ se spojí v jeden ohromný proud spokojených rovnoprávných lidí. Je to možná jenom idea, ale idea za kterou je ochoten položit i život.
Suma sumárum tohle je ČT článek hloupých nabubřelých idiotů, kteří si myslí, že ostatní jsou proti nim korunovaní blbci. Tisk, který se celkově považuje za něco vzdělanějšího než střední třída, je nabubřelý a většinou zbytečně přeplacený, strká Trumpa do toho nejspodnějšího šuplíku. Nedávají mu už dopředu šanci coby nestranné medium.
Pochod za práva žen, který se zvrhnul za Trumpovu protidemonstraci, je taky ukázka nebývalého tlaku na tohoto presidenta. Co teprve až přikročí ke změnám, které od začátku propaguje? Svléknou ho do naha a budou ho bičovat, stejně jako už dělali před volbami. I pán Ježíš tak dopadnul, z přesvědčení konat dobro. I to se, - stejně jako před dvěma tisíci lety, jaksi nenosí.

Žízeň po změnách establishmentu je tak mocná, že jestliže udělá desetinu toho, co slibuje, bude to pro americký lid víc jak dost, za tu jeho námahu. Národ instinktivně věří, že by toho mohl dosáhnout - i přes ten ohromný protitlak mocných. Proto mu dal mandát se o to pokusit.

-------------------- Přejme mu k tomu co nejvíce úspěchů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama