ČTĚTE POZITIVNÍ SVĚT

6. února 2017 v 0:11

MALÝ EFEKTIVNÍ STÁT


Zakladatel: P. Havlíček . ......................(Všimněte si, toto bylo napsáno dávno před osmi lety?)

Co si může občan představit pod definicí malý levný a efektivní stát? Jedná se především o stát s malým množstvím byrokratické úřednické agendy. Česká republika má dle dostupných informací stejně velkou armádu úředníků jako má Francie, která ale má 6x více obyvatel, tedy 64 milionů. Teď si asi říkáte: "je to vůbec možné?" Proč Češi potřebují tolik úředníků a proč s tímto nehospodárným vyhazováním peněz již dávno někdo neudělal pořádek? Slibů jsme v této oblasti slyšeli zvláště před volbami již dost. Realita byla ale vždy na hony vzdálená opravdovým skutkům. Česká republika má 684 000 úředníků. Na celý problém je třeba se podívat z hlediska efektivity celého hospodářství. Co je platné, že výrobní sféra dosahuje vysoké produktivity práce srovnatelné s vyspělými státy, když státní úřednický systém zatěžuje svým neúměrným vysokým byrokratickým aparátem celkovou ekonomiku státu natolik, že výsledná bilance je podprůměrná.

Důvody tohoto nezodpovědného a nehospodárného jednání jdou na bedra politiků. Politik jako takový ve své podstatě nemá žádné předpoklady k tomu, aby řídil stát. Pokud sám nestál v čele úspěšné společnosti nebo firmy, aby pochopil, jak je důležité zachovat rovnováhu mezi příjmy a výdaji. Každý, kdo se stane pouze na základě své politické příslušnosti zákonodárcem bez předešlých potřebných a kvalitních zkušeností nemůže v řídící a ekonomické sféře přinést nic potřebného pro svůj stát a tudíž nemá v parlamentu, senátu či ve vládě co pohledávat. Největší problémy v každé zemi nastávají, když se k moci dostanou levicové strany. Levice ze své podstaty nepreferuje ekonomickou vyváženost výdajů a příjmů, ale vždy začne upřednostňovat vyšší sociální výdaje před podporou výrobní sféry, tedy té oblasti, která jediná vše financuje. Levicoví politici nemají ani zkušenosti s řízením firem, natož potřebné znalosti v oblasti ekonomické vyváženosti tvorby hospodářské produkce v návaznosti na přiměřené příjmy a výdaje. Ale co jim zcela jistě nechybí je odvaha slíbit lidem vše, co jim umožní se udržet u moci další volební období, ve kterém ale dál budou páchat nepravosti zaměřené na prohlubování ekonomické nestability ČR.

Vždy jsem si kladl otázku, proč česká koruna nemá tak vysokou hodnotu jako euro nebo dolar, když ve srovnání s výrobní výkonností se dostáváme na stejnou úroveň s vyspělým světem. 2 975 000 tzv. režijních občanů je neúnosnou a obrovskou zátěží a brzdou deseti milionového státu a je hlavní příčinou ne konkurence schopnosti ve vztahu k potřebám lidu České republiky. K těmto číslům je třeba přidat ještě další skupiny, které se nepodílí na vytváření ekonomických hodnot. Jsou to důchodci, ženy na mateřské dovolené, děti, nemocní nebo hendikepovaní občané dále nezaměstnaní ale i vězni, církve, atd. Celkem se jedná o 5 504 000 ekonomicky neaktivních obyvatel z 10 506 000 celkového počtu obyvatel. Produktivních občanů je v našem státě celkem 5 002 000. Tuto oblast je třeba ještě rozdělit na výrobu, ta činí 2 227 000 dále obchod a služby, ty činí 589 000. Ostatní jsou nevýrobní profese, ty činí 2 379 000. To co je ale třeba ještě uvést je to, že celou zaměstnaneckou strukturu vytváří pouze 179 000 zaměstnavatelů. Jsou to ti, co řídí a vytváří pracovní a ekonomický potenciál státu. Z těchto čísel lehce zjistíme, že právě tento poměr je bolavým místem Českého státu.
Také je třeba nezapomínat kolik je v ČR zaměstnáváno cizinců, v roce 2009 jich bylo 231 000.

Republika je malý stát, který musí mít malý a efektivní řídicí systém. Vláda musí hledat ty nejoptimálnější řídící mechanizmy oblastem, které jsou pro stát stěžejní.

Přiměřený efektivní a hlavně levně výkonný systém podporující stěžejní oblasti ekonomiky musí být zakotven v ústavě a zákonech ČR, aby nemohl být politiky porušován z důvodu lenosti, nehospodárnosti a posilování svého politického vlivu. Stát je ve své podstatě ekonomickou strukturou, která se neustále vyvíjí. Směr tohoto vývoje je třeba nastavit tak, aby rozvoj celku nemohl být narušován nežádoucími vlivy politických seskupení, které sledují jen své krátkodobé sobecké cíle. Nastavením pevných ekonomických, ale i morálních hodnot vycházejících z prosperity, je základem úspěšného a efektivního státu.

PŘEHLED AKTIVNÍCH A NEAKTIVNÍCH OBYVATEL:
• 10 506 000 celkový počet obyvatel
• 5 504 000 ekonomicky neaktivních obyvatel
• 5 002 000 produktivních obyvatel Z této skupiny:

- 2 027 000 výroba
- 589 000 obchod a služby
- 2 386 000 ostatní nevýrobní oblast

STRUKTURA AKTIVNÍCH OBYVATEL:
1.
Zákonodárci
...334 000
2.
Úředníci
...352 000
3.
Vědečtí pracovníci
.. 557 000
4.
Technické zdravotní a pedagogické osoby
1 143 000
5.
Obchod a služby
...589 000
6.
Zemědělství
....68 000
7.
Výroba a řemeslníci
...934 000
8.
Obsluha strojů.
...676 000
9.
Nekvalifikovaní dělníci
...349 000
Celkem
.............................................5 002 00

Závěrem se dá k uvedeným číslům konstatovat, že cca 20% obyvatel ve výrobě tvoří ekonomickou podstatu skutečné vyrobené materiální hodnoty, ze které je následně živen celý náš stát. V roce 1989 připadlo na jednoho úředníka 26 obyvatel, v roce 2009 to už je pouhých 13 obyvatel. Pokud to takovým tempem půjde dál, skončíme na za pár let na poměru 1:1

Tak a teď už jistě všichni víte, proč má euro hodnotu cca 25 Kč a proč nás benzín stojí cca 30 Kč.
Co myslíte, je schopna současná politická garnitura napravit to, co tady za dvacet let natropila? Myslíte, že tito lidé jsou schopni uvažovat v oblasti hospodárné a vyvážené státní ekonomické struktury tak, aby pochopili základy makroekonomických ukazatelů, které jsou i pro laika zřejmým nehospodárným hazardem se státními prostředky, tedy s majetkem lidu České republiky? K tomu všemu si ještě můžeme přičíst státní dluh ve výši 1 209 400 000 000,-Kč a 580 000 nezaměstnaných. A jistě vytušíme, proč náš stát je tam, kde je. .

Uvedený dluh není náš stát schopen splácet. Splácí jen úroky??!!!

Ty již činí 53 014 000 000,- Kč ročně.

Ty se každou vteřinu navýší o 4 756,- Kč


DODATEK K ČLÁNKU - POD ČAROU

To je pane Klausi a celá privilegovaná smetánko, radostných 410 918 400.00, 411 milionů za den - soudruzi bankéři, to je teda výkon okupačního Čingischána. To by si snad ani Hitler nedovolil. Doufám, že se aspoň jednou za čas snesete z "vaší planety" do té vykořisťované České země na Plzeňské pivo, vlastněné ovšem Němci!!! Můžete si také koupit českou Škodovku vlastněnou soukmenovci. Také si můžete dát pravé opravdu dietní párečky, dovezené z Říše, či koupit, skutečně už ne tak levné Baťovi boty, vyrobené ovšem v Bangladéši. Ještě, že máme Vietnamské překupníky, kteří vám prodají opravdu levné kecky z Číny, padělané Jeansy a pravou imitaci značkového zboží. Děkujeme vám vladaři a jsme rádi, že si berete každý rok ještě větší prémie. Někdo by se i neomaleně mohl zeptat: Za co… …?
No přeci za tu … …DŘINU!!!

Není mnoho tunelářů, kteří dokáží vytunelovat za jediný den 411 milionů - den co den, rok co rok, desetiletí co desetiletí, - a to i když spí jako "Swancerburger." Hlavně, že jdete příkladem a ani Bůh se nebude divit, když jednou budete viset, jako věšel otec Školastik konipasy. Kat Mydlář se také na vás dívá zálibně z toho jiného světa a bere vám míru. Rozumný politik by se měl kát, zbavit se nezasloužených přebytků a obrátit se na víru boží!! Ono jinak už brzo bude pozdě. Ona se ta všivárna musí silou zlomit, jinak se z toho marasmu nedostaneme.

Jestliže na jednu stranu celý stát o jedenácti milionech částečně zásobuje zemědělství s 68 000 lidmi a na druhou stranu máme přes sedm set tisíc nezaměstnaných, a to všechno řídí sedm set tisíc úředníků, tož to se není co divit, že stát hyne na souchotě. Pan Čuba má pravdu, že lidé by měli začít zakládat výrobní družstva, vyrábět a pěstovat vše, aby zem byla nezávislá na přiblblých dovozech vyčuraných makléřů. Slušní lidé by se měli semknout kolem pana presidenta Zemana a pomáhat mu zlepšit co se dá. Pan ministr financí by měl vyjednat s bankéři ostudné úroky za přiměřenější, k možnostem státu a nejspíš o ¾ aby si bankéři přestali podřezávat větev na které si tak dobře hoví. Tak nebo tak přijdou o mnohé bubliny a zmenšení úroku by jim pomohlo zachovat jakousi tvář.

Lidé jsou z politiky unavení a je jim zcela u prciny. - Jenže to je zjejich pohledu to nejlepší co můžete pro vladaře udělat. Také můžete do nekonečna žvanit - u piva, či ve sněmu. Jinak ovšem nemůžete vůbec nic. (Mimo toho dívat se, jak ta republika jede tryskem na buben).

Tady to máte velmi přehledně v číslech, proč vás to pivo a prášek na praní, anebo na hlavu, tolik stojí. (Aspoň to by nemělo být předražené)!!!

Autor článku pan Havlíček, stejně jako jiné své články, vám svoluje, aby toto dílo se svobodně rozšiřovalo.
Jeho schopnost vytáhnout esenci problémů je příslovečná, jako články pana Peroutky.

Údaje jsou čerpány ze statistického úřadu a ministerstva financí ČR.
http://www.czso.cz/csu/2009edicniplan.nsf/p/3115-09
http://www.czso.cz/csu/2009edicniplan.nsf/p/3103-09
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mkconsulting mkconsulting | 24. února 2017 v 19:26 | Reagovat

Účetnictví jak má být http://mkconsulting.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama